Перейти к основному содержанию
Вінницьке вище професійне училище сфери послуг Вінницьке вище професійне училище сфери послуг

День Української Державності

28 липня 2022 року, в розпал боротьби українського народу проти російських загарбників, ми вперше відзначаємо День Української Державності. Свято утверджуватиме зв’язок багатьох поколінь нашого народу. 

Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство, що стало для України цивілізаційним вибором та сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності. Тож нашій державності не 30, а понад тисяча років.

Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.

Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі–України – 28 липня – встановлено День Української Державності.